Úvod

Vítejte v koreanistickém portálu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, který vznikl v rámci grantu korejské vlády pro význačná světová koreanistická pracoviště. Tento grant je řešen v Semináři koreanistiky Ústavu Dálného východu FFUK, nejstaršího koreanistického pracoviště v Evropě.

Na portálu informujeme o výzkumu realizovaném v rámci tohoto grantu, právě probíhajících badatelských projektech a jejich výstupech. Postupně zde najdete přehled publikovaných knih a článků, nabídku nových volitelných přednášek, seznam konferencí a příspěvky jednotlivých členů týmu a v neposlední řadě také extenzivní bibliografii korejských děl přeložených do českého a slovenského jazyka, která mají význam pro bádání na poli korejských studií.

Přejeme si, aby se tento portál stal užitečným zdrojem informací pro každého, kdo má zájem o Koreu.

Řešitelský tým